امروز 27 شهريور 1400 (ه.ش) و 18 سپتامبر 2021 (م)
شماره مطلب :
10844
تاريخ انتشار :
12 آبان 1392 ساعت 08:17:51
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
تظاهرات اعتراضی در فرانسه به خشونت و درگیری انجامید

تظاهرات هزاران نفر از معترضان به مالیات وضع شده از سوی دولت سوسیالیست فرانسه، در شهر ˈکمپرˈ در استان ˈبرتانیˈ فرانسه به خشونت و درگیری با پلیس منجر شد.

 

به گزارش  نسیم صبا: حدود 30 هزار تن از کشاورزان، دامپروران، صیادان، هنرمندان و دیگر اقشار معترض به مالیات موسوم به ˈاکو تکسˈ و معضلات بیکاری و برکناری شاغلان بکار عصر شنبه بنابه دعوت اتحادیه های صنفی مربوطه در این شهر دست به تظاهرات اعتراضی زدند که به دلیل دخالت پلیس به درگیری انجامید.

تظاهرکنندگان که با خود پلاکاردها و دست نوشته هایی در محکومیت مالیات وضع شده از سوی دولت سوسیالیست و معضلات مرتبط با بیکاری روز افزون با خود حمل می کردند به سوی نیروهای پلیس و انتظامی حاضر که ازساعت های قبل از آغاز تظاهرات به همراه تجهیزات ضد شورش به محل اعزام شده بودند، کوکتل مولوتوف پرتاب کردند.

پلیس نیز برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشگ آور و ماشین آبپاش استفاده کرد.

در درگیری 26 اکتبر مصادف با شنبه گذشته تعداد سه نفر از تظاهرکنندگان در شهر

ˈفینیسترˈ در استان برتانی زخمی شده بودند که حال یک نفر از آنان به دلیل قطع شدن یکی از دستانش وخیم گزارش شده بود.

تظاهرکنندگان شهر کمپر که به نشانه اعتراض کلاه های قرمز بر سر داشتند، همچنین از دولت خواستار حذف طرح مالیات اکوتکس شدند.

این درحالی است که دولت فرانسه در پی درگیری های خشونت بار و اعتصاب نمایندگان این استان اخیرا مجبور شد طرح مالیاتی یاد شده را تا اطلاع ثانوی تعلیق کند.

بر اساس این طرح مالیاتی، کامیون و ادوات کشاورزی سنگین دارای بیش از 3.5 تن وزن مجبور به پرداخت مالیات سالانه به دولت به دلیل آسیب رسانی به محیط زیست و همچنین زیرساختارها می شوند.

این درحالی است که کشاورزان فرانسوی نیز از اثرمشکلات اقتصادی و بحران دامنگیر کشور در امان نمانده و فشارها و تنگناهای زیادی را متحمل می شوند.

دولت فرانسه اعلام کرده است که در نظر دارد در زمینه اکوتکس بازبینی کرده و از میزان مالیات متعلقه تا حدودی کاسته و آن را از اوایل سال 2014 میلادی به مورد اجرا بگذارد.

در گزارش رسمی که اخیرا بازتاب رسانه ای داشت، به طور میانگین هر دو روز یک نفر کشاورز فرانسوی به دلیل مشکلات اقتصادی موجود دست به خودکشی می زنند.

دولت فرانسه که با معضلات اقتصادی زیادی دست به گریبان است، تلاش می کند تا با افزودن نسبی به مالیات پرداختی شهروندان و شرکت های فعال اقتصادی بخشی از کسری بودجه ای و عمومی خود را در سال 2014 میلادی تامین کند(ایرنا.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba