امروز 15 مرداد 1399 (ه.ش) و 5 اوت 2020 (م)
شماره مطلب :
17417
تاريخ انتشار :
22 آبان 1393 ساعت 20:32:30
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
جدول عناوین روزهای بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی استان اعلام شد
 

به گزارش نسیم صبا:مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان محمدجواد حسین‌زاده صبح امروز در نشست خبری که مناسبت  بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزارشد گفت: شعار هفته کتاب امسال "ترویج کتاب، ترویج امید" و شعار کتابخانه‌های عمومی استان"با کتاب زندگی کنیم" می‌باشد.

وی ادامه داد: برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان در سه سطح برگزار خواهد شد به گونه‌ای که در سطح اول اقداماتی همچون تبلیغات، اطلاع رسانی کتاب، تشویق اعضا، معرفی خردسال‌ترین و مسن‌ترین عضو و ... انجام می‌شود.

محمد جوادحسین‌زاده اضافه کرد: در سطح دوم برنامه‌هایی در سطح شهرستان‌ها از جمله دیدار با مسوولین، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی، جلسات نقد کتاب و ... برگزار می‌شود و در مرکز استان نیز در هفته کتاب با اعضای کمیته نهضت مطالعه مفید که شامل 17 دستگاه می‌باشد با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق و به علاوه از کتابداران و دلسوزان عرصه کتاب نیز تجلیل خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان ادامه داد: در هفته کتاب عضویت در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان رایگان است.

وی گفت: "سعیده قاسمیان قطب‌آبادی" از شهرستان شهربابک به عنوان کتاب‌خوان نمونه کشوری انتخاب شده است که در هفته کتاب از وی تجلیل خواهد شد ضمن اینکه انتخاب وی بر اساس تعداد کتب امانت گرفته، شرکت در جلسات، مراجعات هفتگی، فعالیت‌های کتابخانه‌ای و ... می‌باشد.

حسین‌زاده تصریح کرد: هم اکنون بیش از 500 نفر عضو انجمن کتابخانه‌های عمومی استان هستند و تاکنون 162 جلسه برگزار و 971 مصوبه نیز توسط آنها تصویب شده است.

حسین‌زاده گفت: کتابخانه‌های استان مجهز به اینترنت بوده و همه خدمات آنها توسط نرم‌افزارهایی که به صورت یکپارچه عمل می‌کنند انجام می‌شود همچنین همگی کتابخانه‌های استان به نرم‌افزار سامان متصل خواهند شد و کسی که به عضویت یک کتابخانه درمی‌آید می‌تواند از امکانات تمام کتابخانه‌ها استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: تمام ظرفیت‌های کتابخانه‌ها معطوف به جذب جوانان و نوجوانان به این حوزه است و در حال حاضر 98 درصد کتابخانه‌های عمومی کرمان به بخش مستقل کتاب کودک مجهز شده‌اند.

لازم به ذکر است: بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از شنبه 24 آبان‌ماه تا شنبه یکم آذرماه برگزار می‌شود.

عناوین روزهای بیست و دومین هفته کتاب اعلام شد جدول عناوین روزهای بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی استان اعلام شد.

 

 

روز هفته

نام

موضوعات

1   

شنبه

24/8/93

کتاب: مسجد و محرم

 

2   

یکشنبه

25/8/93

کتاب : آگاهی و سبک زندگی

سلامت ،محیط زیست و خانواده

3   

دوشنبه

24/8/93

کتاب : رسانه و فن آوری های نوین

شبکه های اجتماعی ،نشر الکترونیک و کتابخانه دیجیتال

4   

سه شنبه

27/8/93

کتاب :

پدید آورندگان،خادمان و پیشکسوتان

نویسنده ،ناشر

5   

چهارشنبه

28/8/93

کتاب:

مدزسهء دانشگاه و حوزه

 

6   

پنج شنبه

29/8/93

کتاب : روستا و عشایر

 

7   

جمعه

30/8/93

کتاب :

فرهنگ و صنعت

 

 

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba