امروز 29 شهريور 1398 (ه.ش) و 20 سپتامبر 2019 (م)
شماره مطلب :
20882
تاريخ انتشار :
24 تير 1394 ساعت 07:14:21
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
ضیافت افطاری در کنار از 460 مددجو تحت حمایت مؤسسه نیکوکاری مهرآفرین

به گزارش نسیم صبا: مؤسسه‌های خیریه‌ در ماه مبارک رمضان علاوه بر سرکشی و دلجویی از مددجویان زیرپوشش و به نوعی فرزندان خود و توزیع هدایای ویژه با برپایی ضیافت افطاری به رسم ادب خانواده خود را جمع کرده و بوسه مهر بر دست مهربانانی می‌کشند، که همیشه و در طول ایام سال یار و یاورشان هستند.

نمایندگی مؤسسه نیکوکاری مهرآفرین استان کرمان نیز شعبه‌ای فعال از این مؤسسه در سراسر کشور است، که  سفره ضیافت افطارش را با حضور جمعی از مددجویان زیرپوشش این نهاد در فضایی آکنده از مهر و معنویت پهن کرد.

 

نماینده مؤسسه نیکوکاری مهرآفرین استان کرمان در حاشیه برگزاری ضیافت افطاری این مؤسسه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس به تشریح برخی از فعالیت‌های آن پرداخت و اظهار داشت: حمایت از خانواده‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست، اعطای کمک‌های مالی و درمانی از جمله فعالیت‌های این مؤسسه است.

نیره ولندیاری با بیان اینکه مؤسسه نیکوکاری مهرآفرین استان کرمان در حال حاضر بیش از 460 نفر مددجو را زیر پوشش دارد، بیان داشت: این مددجویان در شهرستان‌های کرمان، بم، جیرفت، سیرجان، رفسنجان، نرماشیر، فهرج و ریگان ساکن هستند.

وی با بیان اینکه ماهانه مبلغی از کمترین آن 150 تا بیشترین 900 هزار تومان به حساب مددجویان زیر پوشش این مؤسسه در استان کرمان واریز می‌شود، عنوان کرد: بیشتر یاوران مؤسسه از تهران هستند، اما در استان کرمان نیز خیران زیادی در کنار سازمان بهزیستی و استانداری این مؤسسه خیریه را یاری می‌کنند.

ولندیاری از توزیع ارزاق عمومی پنج بار طی سال بین مددجویان زیر پوشش مؤسسه خبر داد و افزود: این ارزاق و کالاها شامل مواد غذایی از جمله برنج، گوشت و روغن و همچنین پوشاک و کفش می‌شود.

نماینده مؤسسه نیکوکاری مهرآفرین استان کرمان به یکی از مهم‌ترین خدمات این مؤسسه یعنی کمک به درمان رعنا دختر نرماشیری که قربانی اسیدپاشی پدرش شده و مادرش نیز چندی پیش بر اثر این اقدام فوت کرد، اشاره و بیان داشت: تمام هزینه‌های درمانی رعنا توسط این مؤسسه تأمین می‌شود.

ولندیاری با بیان اینکه رعنا قبلاً هفته‌ای یک‌بار و در حال حاضر ماهانه یک‌بار برای درمان به تهران اعزام می‌شود، تصریح کرد: برای بهبودی رعنا درخواست پزشک از خارج کشور دادیم که در صورت نیاز آمادگی داریم، وی را برای درمان به خارج اعزام کنیم.

گزارش از: سمیه صدیق‌نژاد

 

موسسه خیریه مهرآفرین - تهران واستانهای دیگر

 


معرفی موسسه :

تحت پوشش قراردادن خانواده های بی سرپرست، خودسرپرست و بدسرپرست، اعطای کمک های مالی عام المنفعه به خانواده های تحت پوشش، ایجاد تسهیلات اشتغال برای خانواده های فوق الذکر ارتقای فرهنگ و بهداشت و درمان خانواده های تحت پوشش. نگهداری شبانه روزی از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست. تاسیس کلینیک و اورژانس های مددکاری اجتماعی. تاسیس مجتمع ها و مراکز خدمات بهزیستی. مراکز نگهداری کودکان کار و خیابان. ایجاد واحد پژوهش و توسعه جهت خدمات رسانی به افراد فوق الذکر و بررسی آسیب شناسی اجتماعی. انتشار نشریه برای آموزش مهارت های زندگی به مددجویان و اطلاع رسانی به اعضای مهرآفرین. به طور کلی اطلاع رسانی در خصوص آسیب های اجتماعی به عموم. اخذ تسهیلات و وام های بانکی داخلی و خارجی.
در این هدف گذاری تلاش می گردد تا ظرفیت های نیکوکاری در جامعه گردآوری و جذب شده و در جهت توانمند سازی و آسیب زدایی گروه های هدف به کار گرفته شود ، مخاطره فضاهای پرخطر اجتماعی کاهش پیدا کرده ، و در نهایت به افزایش سرمایه های اجتماعی و ظرفیت توانمندی های جامعه افزایش پیدا کند .

 

اهداف

شعار اصلی (چشم انداز) مؤسسه :
رسیدن به روزی که هیچ کس احساس درماندگی و تنهایی نکند.
مأموریت مؤسسه :
این مؤسسه که تلاش خود را بر مبنای "مشارکت مردمی در امور نیکوکاری"، "کارآفرینی اجتماعی" و مفاهیم آن، بنا نموده است، مأموریت خود را به این  شرح تبیین کرده است :
توانمندسازی و پشتیبانی از زنان نیازمند و آسیب پذیر (بی سرپرست و بد سرپرست) و کودکان بازمانده از تحصیل به ویژه کودکان کار و خیابانبا محوریت باورهای ملی، دینی و بومی به هدف تربیت نسلی توانمند ،فرهیخته و دارای عزت نفس که خود در آینده منشأ حرکت­ های نیکوکارانه باشند.
اهداف بلند مدت :
الف) انجام اصلاحات ساختاری و زیربنایی جهت فرهنگ سازی عمومی، ایجاد شبکه با سایر نهادهای مرتبط، اصلاح قوانین و ... .
ب) انجام مطالعات و پژوهش­های زیربنایی مرتبط(درخصوص عوامل فقر و شیوه برخورد با آن : راهکارهای روان شناختی، جامعه شناختی/ کارآفرینی خانوادگی/ کارآفرینی اجتماعی/ سازمان­های مردم نهاد (NGO)/ مبانی حقوقی مرتبط/...)
پ) ایجاد شبکه­ ی همکاری با سایر نهادهای مردمی (و دولتی یا بین ­المللی) از جمله سازمان­های :

 1. محک (کودکان سرطانی)
 2. آسایشگاه کهریزک (سرای سالمندان)
 3. خانه سلامت (برای معتادان)
 4. امدادگران عاشورا (درمان پزشکی)
 5. کانون بانوان
 6. قلم چی ( کمک تحصیلی به دانش آموزان کمتر از دیپلم )
 7. خیرین (آقایان علاقبند، مهدیان، ....) و خیریه های متحدان ، نیکان ماموت ، جامعه یاوری ، رعد ، حامیان کودکان کار و خیابان ، ILO
 8.   صندوق­های قرض الحسنه
 9. کمیته امداد امام خمینی
 10. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
 11. بنیاد مستضعفان و جانبازان
 12. انجمن بیماران دیالیزی
 13. انجمن مبتلایان به بیماری ام اس
 14. سازمان بهداشت جهانی WHO
 15. یونیسف(صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل)
 16. یونسکو
 17. بهزیستی
  ت) تلاش برای برپایی مراکز آموزشی ( در سطوح مختلف ) برای گروه هدف موسسه ( کودکان کار و خیابان ، دانش آموزان نیازمند بازمانده از تحصیل ......)

ث) تلاش برای برپایی مراکز اسکان و مراکز ز نگهداری از زنان و کودکان گروه هدف موسسه
اهداف میان مدت:
آموزش زنان، نوجوانان، خصوصاَ كودكان براي ارتقاي سطح فرهنگ و مقاوم ساختن آنها در برابر مشكلات، با تمركز روي آموزش و سوادآموزي، حمايت تحصيلي از دبستان تا دانشگاه به اميد قطع فقر در اين نسل از خانواده، آموزش مادران در تربيت كودكانشان. برگزاري تورهاي تفريحي/ آموزشي براي مادران، كودكان و نوجوانان نيازمند.
اهداف كوتاه مدت:
كاهش انواع آسيب هاي وارده بر قشر ضعيف جامعه (زنان و كودكان) از طريق حمايت هاي (غذايي، مسكن، تامين بهداشت، چه روان و چه جسم. تامين حداقل پوشاك، هزينه ي تحصيلي فرزندان و ...) 

اطلاعات تمــاس

موسسه مهرآفرين پناه عصر تاكنون به غير از دفاتري در شهر تهران دامنه  فعاليت هاي خود را به شهرستانهاي محروم نيز گسترش داده است.

دفتر عملیاتی : میدان شهدا - خیابان مجاهدین اسلام ، کوچه مجاهد ، بن بست آشوری ، 

 

اطلاعات تماس در شهرستان ها

سیستان و بلوچستان : شهرستان نیک شهر ، بخش فنوج ، کتیج ، دفتر موسسه نیکوکاری مهرآفرین 

کد پستی : 13388-9981             تلفن : 05487553781

زاهدان : بلوار جمهوری ، تقاطع معلم و یاس ، رو به روی مسجد امام حسین ، منزل حاج ثمره 

کد پستی : 9816984175             تلفن : 05412519009    

استان مركزي : شهر هندودر ، خیابان شهید حجت الله کارخانه ، جنب مدرسه ابتدایی طفلان مسلم ، پشت آموزش و پروش ، منزل کارخانه 
کد پستی : 3876168346            شماره تماس : 08624423510

کرمان : ابتدای خیابان استقلال ، نبش کوچه هفتم ، طبقه سوم ، درب سمت چپ ، جنب بیمه کارآفرین 

کد پستی : 7613988735            شماره تماس : 03412477717

تبریز : خیابان مارلان ، کوچه شهید خان پور ، پلاک 47

شماره تماس : 04113356316 / 04113344239

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba