امروز 5 خرداد 1399 (ه.ش) و 25 مه 2020 (م)
شماره مطلب :
3307
تاريخ انتشار :
24 مرداد 1391 ساعت 15:53:34
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
معرفی هیات انتخاب فیلم های مستند جشنواره مقاومت

معرفی هیات انتخاب فیلم های مستند جشنواره مقاومت

معرفی هیات انتخاب فیلم های مستند جشنواره مقاومت

اعضای هیات انتخاب فیلم های مستند دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت و دفاع مقدس معرفی شدند.


به گزارش نسیم صبا:روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت و دفاع مقدس؛ با اعلام این خبر؛ اسامی اعضای هیات انتخاب آثار مستند جشنواره را به این ترتیب اعلام کرد: ناصر کریمان، مصطفی دالایی، محمد صدری، ابراهیم کیهان و رضا درستکار

 این هیات قرار است فیلم های مستند رسیده با دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم مقاومت را ارزیابی و انتخاب نمایند.


 


برپایه این خبر؛ مصطفی دالایی متولد ۱۳۳۸ تهران دارای مدرک کارشناسی فیلمسازی با گرایش فیلم برداری از دانشکده صدا و سیما است . وی تا کنون مستندهایی از جمله هفت قصه از بلوچستان ، امام فراسوی مرزهای، مجموعه برنامه های پرتو حسن ، ناز تو نیاز ما و ... را کارگردانی کرده است . همچنین حضور در گروه های مستند جهاد سازندگی در تهیه فیلم های مستند از روستاها  و از ۸سال دفاع مقدس در سمت فیلمبردار  ،کارگردان و تدیونگر ، تولید مجموعه های مستند تلویزیونی ، حضور در گروه روایت فتح و غیره از دیگر فعالیت های هنری او محسوب می شود .

رضا درستکار متولد ۱۳۴۳ تهران دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی است . از جمله آثار او می توان به ساخت مستندهای فریدون گله کجاست ؟ ، حاجی گولیت ، اکبر جوجه ، دستم پاست و تله فیلم روز برمی خیزد اشاره کرد . علاوه بر این همکاری با نشریات به عنوان نویسنده و منتقد از سال ۱۳۶۸ ، تالیف کتب فریدون گله ، بهمن فرمان آرا ، با مجید مجیدی ، روایت های مستند و ... از دیگر فعالیت های او محسوب می شود .

 

محمد صدری متولد ۱۳۴۲ تهران دارای مدرک کارشناسی سینمای با گرایش فیلمبرداری و کارشناسی ارشد پژوهش هنر است . از جمله آثار او در سمت های دستیاری فیلم بردار ، مدیر فیلمبرداری ، کارگردانی و تهیه کنندگی می توان به مجموعه مستندهای روایت فتح ، خنجر و شقایق ، رهاورد هند ، دره ارغوان ، از افریقا ، همراه با نیل ، سفری به شرق دور ، چشمه خورشید ، افغانستان سرزمین خسته ، یادهای سبز ، کوبا مرز سایه روشن و فیلم های ویدئویی اربعین و پاپوش اشاره کرد . همچنین او کارشناس رسمی دادگستری در رشته فیلم ، عکس و امور سینمایی است .صدری تا کنون کتاب های فیلمبر داری مستند جنگی ، مفهوم واقعیت در هنر و سینما و ۳ جلد سفرنامه به سیاره رنج را به نگارش در آرورده است .

ابراهیم کیهانی متولد ۱۳۲۵ شهمیرزاد دارای مدرک معادل کارشناسی هنر است . تدوین و تهیه کنندگی و کارگردانی مجموعه های تلویزیونی روزهای آتش ، قطعه ای از بهشت ، آبی به رنگ گلدسته ها ، آری اینچنین بود برادر ، میعاد با ابراهیم در گلستانه از جمله آثار مهم اوست . همچنین از دیگر فعالیت های او می توان به فعالیت در امور فنی فیلم در سینما از سال ۴۰ در حوزه های صدابرداری ، لابراتوار ، تدوین ، میکساژ ، فیلمبرداری و ساخت آنونس اشاره کرد .

ناصر کریمان  از مدیران با سابقه صدا و سیما است که تا کنون مدیریت گروه اجتماعی شبکه تهران ، مدیریت نظارت فرهنگی سیما فیلم ، مدیریرت شهرک سینمایی غزالی ، مدیریت گروه ورزش و تفریحات شبکه 5 و ... را برعهده داشته است .

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba