امروز 5 خرداد 1399 (ه.ش) و 25 مه 2020 (م)
شماره مطلب :
38528
تاريخ انتشار :
02 اسفند 1397 ساعت 08:17:06
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
رونق صنعت گردشگری به تقویت اقتصاد و تولید کمک می کند

 

به گزارش نسیم صبا: غلامرضا فرخی  در کارگروه گردشگری شهرستان کهنوج افزود: جنوب استان دارای طبیعت بکر و ظرفیت های بسیار خوب گردشگری است که می توان با ایجاد زیرساخت های لازم تعداد کثیری از گردشگران را به این منطقه جذب کرد. 
وی تغییر نگاه دستگاه ها و نهادهای دولتی نسبت به گردشگری؛ حمایت و ارائه طرح های تشویقی به سرمایه گذاران بخش گردشگری را لازم و ضروری دانست و گفت: با ایجاد این ساختارها انگیزه سرمایه گذاران برای فعالیت در صنعت گردشگری بیشتر خواهد شد. 
فرخی با اشاره به اینکه جنوب استان کرمان قطب کشاورزی کشور است و ظرفیت راه اندازی گردشگری کشاورزی را دارد گفت: ایجاد اقامتگاه های بوم گردی، عرضه و نمایش محصولات کشاورزی و آداب و رسوم مردم این منطقه می تواند زمینه حضور گردشگر را فراهم آورد. 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان تصریح کرد: جنوب استان کرمان این ظرفیت را دارد که قطب تهیه محصولات صنایع دستی حصیری باشد چرا که امکانات و مواد اولیه این نوع صنایع دستی در این شهرستان به صورت انبوه و رایگان وجود دارد. 
وی افزود: این نوع صنایع دستی نیاز به نوآوری و خلاقیت دارد که معین های اقتصادی و سرمایه گذاران در این منطقه می توا ند با راه اندازی کارگاه حصیربافی در این منطقه زمینه اشتغال و جذب توریسم را فراهم آورد. 

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba