امروز 10 اسفند 1398 (ه.ش) و 29 فوريه 2020 (م)
شماره مطلب :
38621
تاريخ انتشار :
17 مرداد 1398 ساعت 16:26:23
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
تامین آب استان در اولویت است/تدوین طرح های تامین آب در استان
 
 به گزارش نسیم صبا:محمدجواد فدائی استاندار کرمان روز پنجشنبه در نشست خبری افزود:ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار، گفت: خبرنگاران دیده بانان و ناظران تیزبین جامعه هستند و این قشر تمام اموری که در جامعه می گذرد را بررسی و منعکس می کنند.
وی از همراهی اصحاب رسانه در سفرهای شهرستانی و بازدیدها نیز تقدیر کرد و ادامه داد: خبرنگاران در این سفر ها تلاش کرده اند که خبرها را سریع و دقیق به اطلاع مردم برسانند.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان گفت: در شرایط اخیر تحریم ها و کمبودها موجب شده که خبررسانی و روزنامه نگاری و نشر روزنامه ها با دشواری بیشتری روبرو باشد و تلاش های اصحاب رسانه در این فضا بسیار ارزشمندتر است.
استاندار کرمان با تاکید بر این مطلب که پرسش و پاسخ های بین خبرنگاران و مسئولان موجب کاهش تخلفات و سوء استفاده های احتمالی می شود، گفت: گردش آزاد اطلاعات و دسترسی مردم به اطلاعات جز حقوق شهروندان است و اصحاب رسانه این حق را برآورده می کنند و شرایطی را ایجاد می کنند که مردم از اطلاعات مورد نیاز بهره مند شوند.
فدائی اظهار داشت: کار اصحاب رسانه موجب ایجاد و توسعه عدالت اجتماعی می شود زیرا مردم وقتی بدانند دولت چه برنامه ها و امکاناتی دارد به معنای آن است که این موارد در دسترس گروه خاصی نخواهد بود و همه مردم به آنها دسترسی خواهند داشت.
وی افزود: اصحاب رسانه به جامعه امید داده و موجب انسجام و یکپارچگی در بین مردم می شوند و در جاهای که دولت و کشور نیاز به حضور مردم دارند با تبیین، تشریح و توضیح نیازها و امکانات زمینه این مشارکت و همراهی را فراهم می کنند.استاندار کرمان در ادامه با بیان این مطلب که اشتغال مهمترین موضوع در کشور و استان به شمار می رود، گفت: باید با برنامه ریزی مناسب سعی کنیم در حد توان نرخ بیکاری را کاهش دهیم که در این راستا در سال گذشته 41 هزار و 709 شغل در استان کرمان ایجاد شده و 124 درصد هدف گذاری ها در این زمینه محقق شده است.
فدائی با بیان این مطلب که در سال گذشته همچنین برای 2 هزار و 215 نفر در حوزه کارورزی انعقاد قرارداد انجام شده است، اظهار داشت: در حوزه اشتغال های خرد، خانگی و خوداشتغالی نیز در سال گذشته 11 هزار و 291 فقره تسهیلات پرداخت شده است.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان تاکید کرد: درحوزه اشتغال روستایی با واگذاری 2 هزار و 54 فقره تسهیلات به مبلغ 309 میلیارد تومان زمینه اشتغال فراهم شده و با این اقدام در حوزه های پیشگیری از مهاجرت روستائیان به شهر و بروز حاشیه نشینی نیز اقدام شده است.
وی با بیان اینکه در زمینه واگذاری تسهیلات اشتغال روستایی رتبه هفتم را در استان های کشور به خود اختصاص داده ایم، عنوان کرد: در سال گذشته به 60 طرح 921 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به 307 طرح پرداخت شد که در این زمینه نیز رتبه پنجم کشوری را داشته ایم.
 
 
استاندار کرمان در ادامه سخنان خود به مسائل آب استان نیز اشاره و بیان کرد: در بسیاری از شهرهای استان از نظر کمیت و کیفیت آب با مشکلاتی روبر هستیم و امسال اعتبارات بسیار خوبی نسبت به سال گذشته داشته ایم و طرح هایی را مطرح کرده ایم که مورد استقبال وزارت نیرو قرار گرفته است.
فدائی با اشاره به اینکه برای تامین آب شهر و استان کرمان نیز برنامه بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تدوین شده است، تاکید کرد: طرح کوتاه مدت و اضطراری کرمان که سال ها معطل بوده، در سال جاری اجرایی شده است و این طرح در مراحل انتهایی خود است و بر اساس این طرح، چاه های جدیدی برای تامین آب شهر کرمان وارد مدار شد.
وی با اشاره به اجرایی شدن طرح فاضلاب در زرند، کرمان و سیرجان با مشارکت بخش خصوصی، گفت: در مجموع 2 هزار و 500 میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی در حوزه فاضلاب در استان سرمایه گذاری شده است.
وی گفت: شهر کرمان در حال حاضر در زمان پیک مصرف هزار لیتر در ثانیه کمبود آب دارد
استاندار کرمان گفت: در این رابطه وزارت نیرو سه طرح انتقال آب از سد خرسان، انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری و انتقال آب از خلیج فارس را مطرح کرده است و قطعا در مطالعات این طرح ها به موضوعات زیست محیطی و سایر موارد مربوط توجه شده است.
استاندار ادامه داد: برای انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری تاکنون 600 میلیارد تومان هزینه شده است اما این پروژه به دلیل مسائل کارشناسی تعطیل است و درجلسات تخصصی درباره آن تصمیم گیری خواهد شد و در صورتی که تداوم این طرح به لحاظ کارشناسی مشکلی نداشته باشد، این کار ادامه خواهد یافت.
 
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba