امروز 10 اسفند 1398 (ه.ش) و 29 فوريه 2020 (م)
شماره مطلب :
38622
تاريخ انتشار :
17 مرداد 1398 ساعت 16:34:12
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
نقد سازنده موجب پیشرفت جوامع می شود

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، نقد سازنده موجب ارتقا جوامع در بخش های مختلف می شود.

به گزارش نسیم صبا:حمیدرضا رشیدی نژاد روز پنجشنبه به مناسبت ۱۷ مرداد و روز خبرنگار در دیدار با رئیس و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: دانشگاه علوم پزشکی کرمان از همکاری با رسانه ها به منظور تنویر افکار عمومی در اقدامات انجام شده، بیان نقاط قوت و ضعف و البته رفع نارسایی ها استقبال می کند.

وی اظهار داشت: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی از نقد سازنده دلگیر و ناراحت نمی شوند بلکه این نوع نقد را موجب پیشرفت و رفع نقایص و خوش آمدگویی صرف را لطمه به عملکردها می دانند.

وی به مشکلات و دغدغه های ناشی از تحریم ها در بخش بهداشت و درمان اشاره و تصریح کرد: با تلاش شبانه روزی کارکنان این حوزه سعی شده مراجعه کنندگان دچار مشکل نشوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت : اخبار منتشر شده در خبرگزاری جمهوری اسلامی به علت پیشینه غنی و مرجعیتی که دارد برای مردم قابل قبول تر است.

وی ضمن اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی در تولید خبر پیشگام است و بیشتر اخبار تولیدی در این دانشگاه مطلوب و اثرگذار هستند، افزود: از ارتباط و هم اندیشی بیشتر با ایرنا استقبال می کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: از گفتن واقعیت ها ناراحت نمی شویم اما از نقد و قضاوت غیر منصفانه برخی رسانه ها دل نگران خواهیم شد.
وی با بیان اینکه از رویکرد خبرگزاری جمهوری اسلامی در زمینه ارتباط بیش از پیش در انتشار اخبار استقبال می کنیم گفت: نباید آمار غیر واقعی متتشر کرد لذا با زیاده روی مخالف هستم و از غلو کردن در انتشار آمار و ارقام دوری می کنیم.
وی همچنین به فعالیت فضای مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: شبکه های اجتماعی برد تبلیعاتی منفی بیشتری دارد لذا صداقت و انصاف باید در انتشار اخبار رعایت شود و نباید خدمات دستگاه ها را زیر سئوال برد.
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان کرمان در این دیدار با تاکید بر اینکه ایرنا رسانه نظام است و با رویکرد نشاط و امیدآفرینی در جامعه فعالیت می کند، گفت : اگر اطلاع رسانی در دستگاه های اجرایی بخصوص دانشگاهها به عنوان منابع ارزشمند تولید محتوا به خوبی انجام شود سلامتی و پویایی جامعه را رقم خواهد خورد.
بهنام احمدی با بیان اینکه انتشار اخبار صحیح اقدامات انجام شده در حوزه سلامت بر نشاط جامعه می افزاید ،به ارتباط نزدیک و مطلوب ایرنا با دانشگاه علوم پزشکی اشاره و تصریح کرد: اما لازم است ارتباط رسانه ها با دانشگاه ها بیشتر شود و به رویداد مداری مختصر نشود.
به گفته احمدی گرچه هر دانشگاه و استاد دانشگاهی خود به منزله یک رسانه آگاهی بخش عمل می کند ولی اگر منبع رسانه ها دانشگاه ها باشند اطلاعات علمی توام با تحلیل های دقیق رسانه ای به تصمیم گیری مسئولان در راستای تغییر فضای فکری جامعه کمک خواهد کرد.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba