امروز 20 تير 1399 (ه.ش) و 10 ژوئيه 2020 (م)
شماره مطلب :
38656
تاريخ انتشار :
09 مهر 1398 ساعت 15:55:23
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
پلیس هوشمند، مقتدر و امین مردم

 

 

به گزارش نسیم صبا:سردار عبدالرضا ناظری   در نشست خبری  به مناسبت هفته ناجا در محل فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمانیکی از شعارها و برنامه های اصلی ناجا را پیاده سازی و دنبال کردن موضوع پلیس هوشمند، مقتدر و امین مردم در کشور دانست و گفت: بسیاری از کارشناسان معتقدند که پلیس باید مردمی و جامعه محور  باشد تا با ایجاد انگیزه و دخالت مردم در امنیت کشور زمینه و بستر همراهی افکار عمومی برای تعامل بین پلیس و مردم برای ارتقاء امنیت عمومی فراهم کند.

حسین (ع) و یاران باوفای ایشان دانست و گفت: امنیت عمومی با اقتدار، شان و منزلت اجتماعی پلیس معنا پیدا می‌کند.
 
وی استان کرمان را خط مقدم مقابله با بسیاری از ناامنی ها اشرار و قاچاقچیان مسلح دانست و گفت: این استان  قربانی اقدامات تروریستی تکفیری بوده که هم خبرنگاران شهید والامقام  و هم سربازانی را در لباس مقدس نیروی انتظامی، سپاه و  بسیج را  برای امنیت ملی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.
 
سردار ناظری افزود: کرمان استانی تاثیرگذار است و همانطور که در توسعه  کشور در حوزه صنایع و معادن و کشاورزی پیش قدم است امنیت استان هم در امنیت ملی و کشور نیز تاثیرگذار است.
 
فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه در حوزه های تخصصی آمارها و شاخص های تاثیرگذار در طول سال جاری و سال آینده به خبرنگاران ارائه خواهد شد افزود: میزان عبور و ترانزیت قاچاق مواد مخدر و قاچاق کالا را با عدد و رقم به اطلاع شما از طریق همکاران خواهد رسید و شما  قلم روان و کلام نافذ خود  اطلاع رسانی و منتقل کنید تا حساسیت را ایجاد کرده و نهادهای کشوری سهم خود را در حوزه امنیت استان کرمان ادا کنند.
 
وی یکی از شعارها و برنامه های اصلی ناجا را پیاده سازی و دنبال کردن موضوع پلیس هوشمند، مقتدر و امین مردم در کشور دانست و گفت: بسیاری از کارشناسان معتقدند که پلیس باید مردمی و جامعه محور  باشد تا با ایجاد انگیزه و دخالت مردم در امنیت کشور زمینه و بستر همراهی افکار عمومی برای تعامل بین پلیس و مردم برای ارتقاء امنیت عمومی فراهم کند.  
 
سردار ناظری همچنین با بیان اینکه اعتماد عمومی مردم به پلیس یک مقوله بسیار مهم و تعیین کننده است گفت: در دنیای امروز بیش از هر زمان دیگری امنیت عمومی با اقتدار و شان و منزلت اجتماعی پلیس، معنا پیدا می کند و هر چقدر در ذهن جامعه پلیس را قدرتمندتر و سالمتر و هوشمندتر طراحی کنند به همان میزان امنیت ذهنی آن ها بالا می رود.
 
وی در ادامه پلیس مقتدر و هوشمند در جمهوری اسلامی ایران را  الگوی نوین امنیت آفرینی برای سایر جوامع دانست و گفت:  نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به مدد قابلیت های درونی و انگیزه و روحیه و مدیریت جهادی و کارآمد با بکارگیری ظرفیت ها و راهکارهای میانبر در راستای دستیابی به قله های پیشرفت دست پیدا می کند.
 
فرمانده انتظامی استان کرمان همچنین با بیان اینکه امروز امنیت داخلی یکی از مهم ترین مولفه های توسعه است گفت: برای رسیدن به توسعه ی پایدار و پیشرفت های روزافزون  باید شاخص های امنیتی را افزایش دهیم و مسلما در این راستا جایگاه و نقش نیروی انتظامی در کنار دیگر نیروهای مسلح کشور بر کسی پوشیده نیست و به فرمایش مقام معظم رهبری نیروی انتظامی با عملکرد شایسته ای که در کارنامه خود به ثبت رسانده است می تواند در مجموعه نیروهای مسلح در نظام اسلامی تعمیم یابد.
 
سردار ناظری در ادامه امکان ثبت تخلف خودروهایی که خلاف قانون عمل می کنند و ارسال پیامک در همان زمان و یا ممانعت حرکت راننده متخلف در اولین پاسگاهی که خودرو به آن می رسدرا  نیز از دیگر کارهایی نام برد که در آینده نزدیک توسط پلیس انجام خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ برنامه در هفته ناجا برنامه ریزی و برگزار خواهد شد افزود: تجلیل از کارکنان و بازنشستگان و پیشکسوتان، ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت با ارج نهادن به خانواده شهداء و مقام شامخ ایثارگران، معرفی ابعاد مسئولیت و فعالیت ها و خدمات پلیس به مردم، تقویت رابطه مردم با پلیس و مشارکت جویی و مشارکت پذیری از جمله کارهایی است که در هفته ناجا انجام می گیرد.
 
فرمانده انتظامی استان کرمان افزود: همچنین تشریح سهم و نقش مردم در تولید و حفظ و ارتقای امنیت، تبیین و تشریح رویکرد جامعه محوری پلیس برای مردم، نمایش اقتدار و توانمندی و هوشمندی پلیس در سطح استان کرمان  نیز از دیگر برنامه های هفته ناجا است.
 
وی مقابله با تهاجم فرهنگی را یکی از مهم ترین اهداف در برگزاری هفته ناجا دانست و گفت: ۱۲ برنامه محوری در هفته ناجا برگزار خواهد شد که از جمله آن حضور کارکنان و سخنرانی مسئولان در سطح شهرستان ها، صبحگاه مشترک نیروی انتظامی و خانواده شهدا و شورای تامین، بازدید دانشجویان از مرکز مانیتورینگ و نشست مشترک مدیران موسسات حفاظتی و مراقبتی می باشد.
 
سردار ناظری همچنین با اشاره به ۵۷۵ شهید و   یک هزارو ۱۷۰  جانباز و ۳۶ آزاده در حوزه انتظامی استان کرمان گفت:  بیش از ۲۴۰ هزار  پرونده های متشکله در کلانتری ها و پاسگاه ها داریم  که در حوزه های مختلف اختلاف خانوادگی و تصادفات هستند که نسبت به سال گذشته ۲ درصد افزایش را نشان می دهد.
 
وی افزود: بخش عمده ابلاغ ها از طریق پست و دستگاه ها و سیستم بیش از ۱۲۶ ابلاغ و ۲۷ هزار احکام و بیش از ۷۰ هزار برگ جلب را اقدام کردند.
 
فرمانده انتظامی استان کرمان آمار حوزه تصادفات رانندگی درون شهری را از اول مهرماه سال جاری تا ۳۱ شهریور سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل با ۵ درصد کاهش متوفیان، ۴ درصد کاهش فوتی، دو درصد افزایش جرحی، یک درصد کاهش مجروحین و در برون شهری ۲ درصد افزایش تصادفات فوتی، ۴ درصد افزایش تعداد کشته ها که در مجموع در یک سال گذشته یک هزارو ۱۲۱ نفر از هم استانی ها و مسافران مهمانی بوده اند که بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند و بیش از هزار خانواده را داغدار عزیزانشان کرد.
 
وی همچنین ۸۵ درصد از تصادفات را درون شهری و ۱۴ درصد را برون شهری اعلام کرد و گفت: تعداد متوفیان تصادفات در ۶ ماهه اول سال نسبت به میزان مشابه سال قبل ۶ درصد کاهش داشته است.
 
سردار ناظری ۵۲ درصد از مجموع سرقت های شکل گرفته را سرقت های مهم نام برد و گفت: بیش از ۵۹ درصد این سرقت ها توسط پلیس آگاهی کشف شده است و همچنین در حوزه وقوع قتل ۲۴ درصد کاهش داشته ایم که این امر با کنترل خشم و اقدامات خوبی که سازمان ها و نهادها و با مراقبتی که مردم از جوان ها داشته اند انجام شده است.  
 
وی با اشاره به ۱۰۱ درصد افزایش کشف قتل نسبت به زمان مشابه در سال قبل گفت: در حوزه شرارت نیز ۳۰ درصد کاهش و در حوزه آدم ربایی ۶ درصد کاهش را در استان داشته ایم و در حوزه کشفیات مواد مخدر نیز ۲ درصد افزایش داشتیم که در یک سال گذشته عمده کشفیات مواد مخدر برای مصرف در کرمان نبوده و به صورت ترانزیتی حمل می شده است.
 
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به ۱۰۶ تن کشفیات پلیس در حوزه مواد مخدر از مهرماه سال گذشته تا کنون گفت: این کشفیات نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دو درصد افزایش داشته است که در این حوزه ۲ هزارو ۸۱۳ نفر قاچاقچی و ۵ هزارو ۳۰۹ نفر عمده فروش مواد مخدر دستگیر شده اند.
 
وی همچنین در ادامه ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده  را در طول یک سال گذشته ۸۳۲ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این حوزه نیز ۳۰ درصد افزایش ارزش ریالی قاچاق کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است.  
 
سردار ناظری از صدور بیش از ۷۷ هزار گذرنامه در حوزه خدمت رسانی پلیس اطلاعات و گذرنامه برای هم استانی ها خبر داد و گفت: در این حوزه نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۱۴ درصد افزایش داشته ایم.
 
فرمانده انتظامی استان کرمان افزایش ۹۵ درصدی وقوع جرم در حوزه پلیس فتا و فضای مجازی را هشداری جدی برای جوانان و خانواده ها دانست گفت: ۹۳ در صد از یان عدد را همکاران این حوزه کشف کرده اند که رقم بالایی است و الحمدالله از میانگین کشوری نیز بالاتر است و ۲ درصد کشف وقوع کاهش پیدا کرده است.
 
وی با بیان اینکه به بیش از ۵ هزار تماس در ۲۴ ساعت پاسخگو هستیم گفت: بیش از ۲ میلیون تماس با ۱۱۰ صورت گرفته که ۷۸ درصد افزایش را نشان می دهد.
 
سردار ناظری در ادامه اظهار کرد: یک هزار و ۵۰ جلسه آموزشی و خدمات مشاوره ای فردی در مرکز مشاوره نیروی انتظامی و کلانتری ها برگزار و ۷۲.۴ درصد از مشاوره ها در اختلافات، منجر به سازش و از ارجاع به دستگاه قضائی جلوگیری شده است.
 
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به ۹۷۰ هزار خودروی پلاک گذاری شده در استان کرمان گفت: در یک سال گذشته ۶۹۰ دستگاه پلاک گذاری شده و همچنین ۹۰ هزار تعویض پلاک توسط همکاران ما در  استان صورت گرفته است.
 
 
اقتدار نیروی انتظامی استان کرمان
نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba