امروز 5 خرداد 1399 (ه.ش) و 25 مه 2020 (م)
شماره مطلب :
38697
تاريخ انتشار :
22 مهر 1398 ساعت 08:57:23
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
طبق مصوبه مجلس؛ کلیه واحدهای آموزشی به دولتی و غیردولتی منحصر می‌شود

 

 

کلیه واحدهای آموزشی به دولتی و غیردولتی منحصر می‌شود

طبق مصوبه مجلس، وزارت آموزش و پرورش مکلف شد که کلیه واحدهای آموزشی تحت مدیریت را منحصرا به دو صورت دولتی و غیردولتی اداره کند.

به گزارش نسیم صبابه نقل ازمهر، در ادامه جلسه علنی نوبت عصر روز یکشنبه مجلس  شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح تنظیم برخی از مقررات مالی و اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به پیشنهاد احمدی  لاشکی نماینده مردم نوشهر ماده ای به این طرح الحاق شد.

بر این اساس، دولت (وزارت آموزش و پرورش) مکلف شد حداکثر تا پایان سال ۹۸-۹۹ کلیه واحدهای آموزشی تحت مدیریت را منحصرا به دو صورت دولتی و غیردولتی اداره کند. به گونه ای که بجز موارد اساسی مدارس دولتی متنوع در کشور نباشد و ملاک ثبت نام در مدارس دولتی متناسب با فاصله محل سکونت و مدرسه باشد.

بر اساس تبصره این ماده، تاسیس هر نوع مدارس  خاص صرفا با مجوز مجلس شورای اسلامی امکان پذیر است. آئین نامه اجرایی این ماده  حداکثر تا مدت ۳ ماه با پیشنهاد آموزش و پرورش به تصویب هیئت دولت می رسد.

بر اساس ماده ۵ این طرح، تبصره ماده ۵ قانون ساماندهی و حمایت از دولت و عرضه مسکن مصوب سال ۸۷ لغو می‌شود و ماده واحده قانون الحاق  ۴ تبصره به ماده ۱۸ قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش استانها، شهرستان‌ها و مناطق کشور مصوب سال ۷۹ احیا می شود.

در بند۳ ماده ۱۳ قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش استانها، شهرستانها و مناطق کشور مصوب سال ۷۲ عبارت «۳ درصد» جایگزین عبارت تا (۵ درصد) شد.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba