امروز 5 خرداد 1399 (ه.ش) و 25 مه 2020 (م)
شماره مطلب :
38701
تاريخ انتشار :
11 آبان 1398 ساعت 14:04:45
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
زمینه حضور گردشگران خارجی در کرمان فراهم است

 

 

زمینه حضور گردشگران خارجی در کرمان فراهم است

 به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان زیرساخت های لازم برای حضور و پذیرایی از گردشگران خارجی در این استان فراهم است و امیدواریم شاهد حضور گردشگران از سراسر دنیا در این منطقه باشیم.

به گزارش نسیم صبا:فریدون فعالی در جمع سفرا و رایزنان اقتصادی ۱۵ کشور در محل باغ شاهزاده ماهان افزود: استان کرمان خاستگاه تمدن هفت هزارساله و دارای هفت اثر ثبت جهانی و ۷۰۰اثر ملی و هفت هزار اثر شناخته شده است که دلیلی بر منحصربفرد بودن این استان است.

وی تصریح کرد: در سفر سه روزه سفیران و رایزن های ۱۵ کشور به استان به زودی شاهد نتایج خوبی در حوزه گردشگری خواهیم بود و مهمانان بین المللی مبلغان خوبی برای این استان خواهند بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار داشت: اقامت در دل کویر بر جذابیت های این منطقه جهانی می افزاید که امیدوارم در سفر آتی به استان کرمان این تجربه را کسب کنید.

وی تاکید کرد: با توجه به پهناور بودن این استان، سفیران و رایزن های اقتصادی سفر چهار روزه ای را برای دیدن جاذبه های گردشگری استان کرمان برنامه ریزی کنند.

فعالی بیان کرد: بازدید از کارگاه های تولید زنده گلیم شیریکی پیچ و نمایشگاه صنایع دستی شهرستان سیرجان، کارخانجات صنعتی و معدنی سیرجان و رفسنجان و جاذبه های تاریخی و گردشگری استان کرمان از جمله برنامه های سفر سفیران و مهمانان خارجی به استان کرمان بود.

۲۷سفیر و رایزن اقتصادی از ۱۵کشور آسیایی و اروپایی بمنظور آشنایی با ظرفیت های گردشگری و اقتصادی استان کرمان از روز چهارشنبه وارد این استان شده اند و با حضور در شهرستان های سیرجان، رفسنجان و کرمان در جشن پسته و گلیم شرکت کردند.

همچنین نشست بررسی های پتانسیل توسعه روابط اقتصادی فرامرزی در کرمان با حضور معاون اقتصادی وزارت امور خارجه، استاندار کرمان و سفرا و رایزنان اقتصادی ۱۵ کشور، جمعی از نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، مسئولان و فعالان اقتصادی  روز جمعه در محل هتل پارس کرمان برگزار شد.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba