امروز 19 فروردين 1399 (ه.ش) و 7 آوريل 2020 (م)
شماره مطلب :
39169
تاريخ انتشار :
05 اسفند 1398 ساعت 14:17:58
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
ماسک مورد نیاز به استان کرمان ارسال می شود

 

 

ماسک مورد نیاز به استان کرمان ارسال می شود

 مدیر داروی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: قرار بر این است که وزارت بهداشت ظرف امروز و فردا ماسک مورد نیاز را برای استان‌ها ارسال کند.

به گزارش نسیم صبا:محمد حسیبی در گفتگو با خبرنگار مهر در ارتباط با کمبود ماسک، ژل و محلول‌های ضدعفونی در استان کرمان بیان داشت: تا به حال شرکت‌های تولیدکننده ملزومات پزشکی، ماسک تولید شده را بین نمایندگی‌های ابزار پزشکی توزیع می‌کردند اما از روز گذشته وزارتخانه تصمیم گرفته تا شرکت‌های تولید کننده ماسک، ماسک را به هیئت امنای صرفه جویی ارزی تحویل دهند و تولیدات تحویل وزارت بهداشت و هزینه آن پرداخت شود.

وی افزود: قرار بر این است که وزارت بهداشت در یک سیستمی ظرف امروز و فردا ماسک مورد نیاز را برای استان‌ها ارسال کند ضمن اینکه در جاهایی که امکان شیوع ویروس کرونا بیشتر است طبق نظر وزارتخانه ماسک به صورت رایگان در اختیار مردم قرار خواهد گرفت اما ممنوعیتی در رابطه با فروش ماسک وجود ندارد.

مدیر داروی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص اینکه آیا ماسک رایگان در اختیار همه قرار می‌گیرد، گفت: هنوز در این رابطه دستورالعملی به ما ابلاغ نشده منتهی عملاً توزیع رایگان ماسک در جاهایی که جمعیت زیاد است کار آسانی نیست اما ما منتظر دستور هستیم.

تشدید نظارت بر قیمت عرضه ماسک در داروخانه‌ها

حسیبی در ارتباط با قیمت بالای ماسک طی روزهای اخیر تصریح کرد: ماسک تا قبل از این موضوع حداکثر به مبلغ ۴۱۰ تومان به فروش می‌رسید اما در حال حاضر به دلیل اینکه داروخانه‌ها ماسک را از واسطه به قیمت بالا خریداری می‌کند بعضاً قیمت ماسک برای عرضه بیشتر است ضمن اینکه بازار به نوعی دچار التهاب شده و در نهایت شاهد تقاضای زیاد و عرضه کم ماسک در داروخانه‌ها هستیم.

وی یادآور شد: ما در حال کنترل نرخ ماسک و مواد ضد عفونی کننده در سطح شهر هستیم و در این راستا روز گذشته در قالب دو تیم به همراه بازرسان تعزیرات حکومتی و بازرسان صمت برای بررسی داروخانه‌های سطح شهر کرمان رفتیم ضمن اینکه امروز هم این بازرسی‌ها را در دستور کار داریم.

حسیبی مدیر داروی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ماسک تنها در داروخانه‌ها به فروش نمی‌رسد بلکه در فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی و برخی آرایشی، بهداشتی‌ها هم شاهد فروش آن هستیم که نظارت را با مشکل همراه می‌کند اما داروخانه‌ها را مورد بازرسی قرار دادیم.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba