امروز 19 فروردين 1399 (ه.ش) و 7 آوريل 2020 (م)
شماره مطلب :
39170
تاريخ انتشار :
05 اسفند 1398 ساعت 14:21:13
به اشتراک گذاشتن مطلب در شبکه های اجتماعی
افزودن به ليست علاقه مندي ها
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان
اقامتگاه‌های موقت کرمان مانع از ورود ۱۰۰ نفر به زندان شد
 

 

اقامتگاه‌های موقت کرمان مانع از ورود ۱۰۰ نفر به زندان شد

 رئیس کل دادگستری کرمان گفت: برای اولین بار در کشور و با راه اندازی اقامتگاه‌های موقت طی یک ماه گذشته، ۱۰۰ نفر تحت قرار کفالت و وثیقه از ورودشان به زندان جلوگیری به عمل آمده است.

به گزارش نسیم صبا ازمهر، یدالله موحد پیش از ظهر دوشنبه به مناسبت ۷ اسفند روز وکیل مدافع در دیدار با هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان که در محل سالن شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: از جامعه وکلا انتظار داریم بیش از گذشته در زمینه برقراری صلح و سازش در پرونده‌های قضائی به دستگاه قضائی یاری رساند.

موحد گفت: هم در سیستم قضائی و هم در جامعه وکالت هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب که همان تحقق و اجرای عدالت است فاصله زیادی داریم؛ منظور از تحول در قوه قضائیه همین است که مشکلات به صورت علمی و دقیق شناسایی شود و با مدیریت صحیح به دنبال برطرف کردن موانع یا حل مشکلات باشیم.

وی ادامه داد: وکیل وقتی در مقام دفاع است واقعاً باید مستقل دفاعیاتش را از موکل انجام دهد و براساس موازین عدالت و دادرسی منصفانه می‌تواند دفاع کند و حرف موکل خود را به اثبات برساند.

وی با اشاره به اینکه نظارت قوه قضائیه باید به گونه‌ای باشد که استقلال وکیل را تأمین کند، افزود: نظارت یک بحث مهم و جدی است تا یک مجموعه بتواند در مسیر صحیح خود حرکت کند.

موحد تصریح کرد: اگر سلامت دستگاه قضائی مهم است نمی‌توان سلامت اجزای وابسته همچون کانون وکلاء و کارشناسان رسمی و ضابطین قوه قضائیه را نادیده گرفت لذا هرکجا فسادی مشاهده شود با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

وی بیان کرد: قضات به دنبال کشف حقیقت هستند و هر مانعی که باعث جلوگیری از کشف حقیقت شود از آن بیزاری می‌جویند.

رئیس شورای قضائی استان کرمان با تاکید براینکه اقتضا جامعه می‌طلبد به سمت صلح وسازش حرکت کنیم، افزود: همواره باید تلاش کنیم منافع عمومی جامعه را بر منافع شخصی و منفعت‌های زودگذر ترجیح دهیم.

وی گفت: دستگاه قضائی به دنبال تعامل سازنده با جامعه وکالت و کارشناسان در جهت حل مشکلات حقوقی و قضائی مردم است.

موحد عنوان کرد: دادگستری استان کرمان آمادگی دارد از وکلایی که برای صلح و سازش سازش تلاش می‌کنند تقدیر و به جامعه معرفی کند.

 

نظرات شما
نام فرستنده :
پست الکترونيک :
متن پيام :
آخرين مطالب مرتبط
شرکت هوش برتر
هرگونه کپي برداري بدون ذکر منبع غير مجاز مي باشد.
Copyright(C) 2013 Nasim Saba